Меню
Кошик

Фліс

Фліс
Фліс - це синтетична тканина, що з'явилася не так давно, але дуже популярна. Її розробку розпочали з метою турботи про навколишнє середовище та основними завданнями, які були покладені на цей проект, були гігроскопічні властивості (здатність пропускати воду), 100% поліестер у складі та зовнішня схожість із вовною.

Переваги та недоліки флісу

До позитивних властивостей відносяться:
  1. Еластичність. Він добре піддається розтягуванню при навантаженнях, але у нормальному стані повертається у вихідну форму.
  2. Невелика вага. Навіть об'ємний зимовий та демісезонний одяг більше не завдає дискомфорту через тяжкість.
  3. Здатність зберігати тепло у сухому, а й у мокрому стані. Якщо в пальто потрапити під дощ, одяг захистить від промокання наскрізь і не дасть замерзнути.
  4. Екологічна чистота та безпека для здоров'я. У тканині не можуть завестися кліщі або утворитися пліснява, вона не стане джерелом алергії та подразнення шкіри.
  5. Крій деталей і процес створення швейних шедеврів приносить масу задоволення: м'який слухняний матеріал фліс добре розрізається кравецькими ножицями в побутових умовах або розкрійними ножами на промислових підприємствах.
  6. Чудово піддається фарбуванню, а це означає, асортимент палітри кольорів і малюнків практично нескінченний. Існує окремий лінійний ряд, актуальний для дитячого, чоловічого та жіночого одягу. А також для виробів домашнього текстилю та спортивного спрямування.
  7. Не линяє у воді і не вигоряє на сонці, забарвлення надовго залишається таким самим глибоким і соковитим, як у день покупки.
  8. Доступна ціна.
Флісова тканина виготовляється з поліестеру. Зовні полотно нагадує овечу вовну, але на відміну від натурального матеріалу, не колеться, що дуже важливо для чутливих людей та маленьких дітей. Для того, щоб згодом на улюбленому одязі не з'являлися катишки, що надають неохайного вигляду, в процесі виготовлення полотно проходить спеціальну протипілінгову обробку. Також додатково просочується антибактеріальними та водовідштовхувальними засобами.
 
Щодо недоліків, їх практично немає. Хоча два все ж таки можна відзначити: здатність накопичувати статичну напругу, але це дуже легко виправити, використовуючи антистатик. І реакція на високу температуру — якщо прасувати надто гарячою праскою, тканина фліс, швидше за все, розплавиться. Але варто пам'ятати, що речі практично не мнуться і не потребують застосування праски.

Основні відмінності флісу

Флісовий матеріал поділяється на кілька різновидів, головна відмінність – це різні показники густини:
  • мікрофліс - його густина до 100г/м.кв. Незамінний при пошитті білизни та предметів домашнього одягу;
  • тонкий фліс має густину від 100 г/м.кв. до 200г/м. Найчастіше з нього шиють легінси, водолазки та термобілизну. На нашому сайті представлений однотонний фліс 180 г/м.кв.;
  • густина середнього флісу від 200г/м.кв. до 300г/м. Він найбільше підходить для пошиття дитячого одягу, шапок, рукавичок, толстовок та шкарпеток;
  • щільний фліс має показники 300г/м.кв – 400г/м.кв. З нього виходить чудовий зимовий одяг, пледи та покривала;
  • надщільний від 400г/м.кв до 500г/м.кв. Він ідеально підходить для туристичного спорядження, зимового одягу мисливців, рибалок та любителів подорожей.
У процесі створення полотна у складі можуть вводитися додаткові компоненти, що підвищують ті чи інші характеристики. Наприклад, додавання лайкри підвищує стійкість до передчасного зносу, добавка спандекс підвищує еластичність і т.д.
 
Фліс відрізняється не тільки щільністю та домішками, що підвищують показники якості, але й наявністю принта та різними забарвленнями. Однотонний фліс універсальний і має широкий спектр застосування, він підходить для всіх вікових груп, найчастіше навіть незалежно від статі. Також знайшов своїх шанувальників фліс двосторонній, має дві робочі сторони. Ця особливість просто необхідна при створенні шарфів, бактусів, двошарових шапок, одягу з суцільнокроєними манжетами на рукавах, при пошитті покривал або пледів, відлітних елементів одягу.
 
В окрему групу можна виділити фліс підкладковий, який вважається одностороннім. З виворітного боку він гладкий, а на лицьовій стороні є ворс. Завдяки ніжному та теплому начісу, це, мабуть, найкраща тканина для підкладки.

Купити фліс в Україні

Технології не стоять дома і виробництво постійно вдосконалюється. Ми стежимо за новинками та регулярно оновлюємо наш каталог. Ми працюємо з провідними зарубіжними фабриками та пропонуємо купити флісову тканину високої якості від виробника. У нас можна купити фліс оптом та в роздріб на вигідних умовах. При покупці від 10 метрів діє спеціальна пропозиція. Працюємо з усіма містами України. Київ, Харків, Дніпро, Ужгород, Одеса — доставимо зручним для вас способом.
Показано з 1 по 12 із 24 (2 сторінок)